in , ,

Як самостійно зробити та використовувати шпаклівку по дереву?

Як самостійно зробити та використовувати шпаклівку по дереву?

Використовуйте шпаклівку по дереву для ефективного та дієвого усунення подряпин, сколів, вибоїн та інших дефектів поверхні на меблях та дерев’яних поверхнях по всьому будинку.

Сильно подряпані паркетні підлоги, згнили віконні рами, старі меблі – можуть бути швидко і дешево вирішені домовласником, який знає, як використовувати шпаклівку по дереву. Якщо ви ніколи раніше не працювали з цим матеріалом, будьте обережні, віна може незабаром стати вашим улюбленим елементом у наборі інструментів. Проста у використанні, дерев’яна шпаклівка творить дива, усуваючи недоліки поверхні в широкому діапазоні предметів домашнього вжитку.

Як самостійно зробити шпаклівку?

Шпаклівку для деревини своїми руками часто називають столярною шпаклівкою, оскільки столяри часто створюють власну, щоб шпаклівка точно відповідала конкретному проекту. Така схожість досягається використанням самої деревини шляхом змішування тирси з тієї самої деревини зі сполучною речовиною, як правило, столярним клеєм.

Шпаклівка для деревини своїми руками добре підходить для заповнення невеликих дірок і тріщин, але недостатньо міцна, щоб закрити великі отвори, тріщини та виїмки. Більшість клеїв для деревини мають злегка коричневий відтінок, але якщо ви знайдете білий клей для дерева, він створить кращу відповідність кольору шпаклівки до вашого проекту.

Перейдемо до створення власної шпаклівки.

1. Наберіть купу тирси на шматок картону або дерев’яний брухт. Важливо просіяти тирсу та видалити будь-які великі частинки, дерев’яну чи металеву стружку чи інші забруднення. Проведіть магнітом по тирсі, щоб підхопити будь-який чорний метал. Загорніть магніт у пластиковий пакет, потім викиньте його, щоб відокремити стружку від магніту. Інші предмети потрібно буде ідентифікувати на вигляд і вилучити окремо.

 

2. Зберіть очищену тирсу в невелику купку. Додайте столярний клей і перемішайте палицею, додаючи більше клею, поки суміш не стане густою шпаклівкою, приблизно схожою на тісто для печива. Уникайте додавання великої кількості клею, щоб суміш не стала рідкою. Клей для дерева застигає відносно швидко, тому не поспішайте — у вас є близько 10 хвилин на приготування і нанесення шпаклівки.

Як самостійно зробити шпаклівку?

3. Сформуйте з суміші придатне для роботи тісто, яке можна розгортати між пальцями. Якщо шпаклівка вже почало застигати, її буде складно прикладати до робочого матеріалу. Якщо це сталося, почніть з нової партії і трохи збільште кількість столярного клею в суміші. Після того, як буде досягнута відповідна структура, відразу переходимо до нанесення наповнювача на робочий матеріал.

Який тип шпаклівки слід використовувати?

Якщо ви вирішіли не робити шпаклівку самостійно, а купити її в спеціалізованому магазині, то слід знати які вони бувають:

  • Шпаклівка на розчиннику. Основна перевага – висока міцність. Але працювати з такими шпаклівками потрібно акуратно – склад хімічно небезпечний і може мати неприємний запах.
  • Шпаклівка на водній основі (її використовують найчастіше). Термін зберігання цієї шпаклівки вищий, навіть якщо було порушено герметичність упаковки. Суміші мають високий рівень адгезії і легко наносяться навіть на поліровані поверхні.
  • Шпаклівка на масляній основі. Продукт зроблений на основі масла та розчинників. Ці матеріали відмінно підходять для обробки поверхонь фасадів перед фарбуванням. Після нанесення та висихання виходить міцне та водостійке покриття, яке не боїться несприятливих впливів.
  • Полімерна шпаклівка. Дані матеріали також користуються великою популярністю і оптимально підходять для робіт різних видів.

Фахівці у будівельному магазині повинні допомогти вам у виборі типу шпаклівки для вашого проекту. Як тільки ви зробите правильний вибір, виконайте такі дії, щоб дізнатися, як використовувати шпаклівку по дереву, щоб ремонт був майже непомітний.

Який тип шпаклювання по дереву слід використовувати?
Який тип шпаклювання по дереву слід використовувати?

Майте на увазі: шпаклівка повинна використовуватися тільки при поверхневому ремонті для подряпин та вибоїн, а не пошкоджень, які потребують заміни.

На перший погляд, використання шпаклівки може здатися вам хаотичним процесом, але привести елемент у відмінний стан не тільки можливо, але насправді цього досить легко досягти. Важливо відзначити, що шпаклівка призначена виключно для поверхневих проблем, таких як подряпини та вибоїни. Якщо пошкодження потребує належного ремонту, шпаклівка не допоможе. 

Крок 1. Відшліфувати та очистити поверхню деревини, що потребує ремонту

Почніть із підготовки поверхні, на яку ви збираєтеся нанести шпаклівку. По-перше, видаліть будь-які шматки дерева, що стирчать, або фарбу, що відшаровується. Потім відшліфуйте (для цього вірно оберіть зернистість наждачної бумаги) нерівні краї на пошкодженій ділянці та поруч із нею. Нарешті, видаліть весь пил і сміття, що залишився.

Крок 2. Нанесіть шпаклівку, використовуючи шпатель

Почніть із краю пошкодженої області, вдавлюючи шпаклівку в поглиблення. Врахуйте той факт, що шпаклівка стискається при висиханні, тому додайте її трохи більше. Як тільки ви нанесете стільки, скільки необхідно, згладьте заповнену область чистою стороною шпателя.

Нанесіть шпаклівку, використовуючи шпатель
Нанесіть шпаклівку, використовуючи шпатель

Крок 3. Дайте шпаклівці повністю висохнути

Перевірте упаковку для рекомендацій виробника, скільки часу потрібно для висихання шпаклівки. Залежно від глибини ремонту це може зайняти від 15 хвилин до восьми годин.

Крок 4. Відшліфувати заповнену ділянку так, щоб її висота була на одному рівні з навколишньою поверхнею дерева

Після висихання використовуйте наждачний папір, щоб відшліфувати поверхню. Коли ви проводите рукою по неушкодженим і щойно заповненим частинам предмета, який ви ремонтуєте, ви не повинні відчути різницю між ними.

Відшліфувати заповнену ділянку
Відшліфувати заповнену ділянку

Крок 5. Завершіть проект, застосувавши обраний вами варіант обробки

Найчастіше метою буде зробити ремонт практично непомітним. Так що, якщо ви працювали над плінтусом, забарвленим у білий колір, приховати виправлення – це просто пофарбувати заповнену область у той самий відтінок. Якщо це були меблі, покриті морилкою, то вам треба будемо зачистити всі дерев’яні елементи і заново покрити морилкою потрібного відтінку.

І нехай процес відновлення приносить вам тількі задоволення!

Що думаєте?

115 Балів
Upvote Downvote

Автор  Олексій

Малюнок - створення запалу і генія, картина - створення праці, терпіння, довгого вивчення та закінчених знань у мистецтві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Шикарних чорно-білих спалень, які зачаровують

5 cпособів запобігання утворення тріщин у бетоні та метод їх усунення