Меню
in

Поради щодо розморожування водопровідних труб та запобігання їх замерзанню

Поради щодо розморожування та запобігання замерзанню водопровідних труб

Замерзлі водопровідні труби є серйозною небезпекою в холодну зимову погоду. Коли вода замерзає в трубі, вона розширюється і може чинити тиск більше 10 бар. Цього достатньо, щоб розірвати практично будь-яку трубу, оскільки льоду нема куди розширюватися.

Розірвана труба може стати бомбою уповільненої дії. Спочатку витоку може не бути зовсім, тому що замерзла вода може повністю заблокувати трубу – доти, поки лід не почне танути, і тоді ви опинитеся на межі великого затоплення.

Труби найбільш схильні до замерзання, якщо вони розташовані:

  • У зовнішній стіні, що примикає до негативної температури зовнішнього повітря
  • У шафі під раковиною (особливо біля зовнішньої стіни)
  • У неопалюваному приміщенні або підвалі
  • Поруч із вуличними кранами, що використовуються для підключення садових шлангів.

Якщо труба замерзла, але ще не порвалася, ви повинні негайно її розморозити. Залежно від того, де знаходиться замерзла труба, можна спробувати кілька способів розморожування.

Увага. Ніколи не використовуйте паяльну лампу або інше відкрите полум’я для розморожування труби. Це становить серйозну небезпеку спалаху та може пошкодити трубу.

Виявлення замерзлої водопровідної труби

Замерзла труба, яка ще не луснула, часто видає себе, коли ви відкриваєте кран у холодну погоду, і вода не тече або біжить тонким струмком, велика ймовірність, що труба десь заблокована льодом. Відповідно настав час вжити негайних заходів.

Виявлення замерзлої водопровідної труби

Перекрийте подачу води до крана. Відкрийте кран, до якого йде замерзла труба; зробіть це, навіть якщо ви не знаєте, де лід.

Визначте замерзлу трубу і знайдіть пробку: слідуйте по трубі назад від крана до місця, де вона проходить через холодні ділянки, такі як зовнішня стіна чи простір, що не опалюється. Шукайте ділянки труби, на яких є іній чи крига. Труба також може бути злегка здутою чи потрісканою.

То, як ви розморозите трубу, буде залежати від того, де вона знаходиться.

Розморожування труби, якщо вона знаходіться всередині стіни

Коли ви виявите, що труба, яка замерзла, але ще не розірвалася, знаходиться за поверхнею стіни або стелі, у вас є три варіанти розморожування труби:

  • Увімкніть у будинку опалення та зачекайте деякий час. Якщо ви підозрюєте, що труба знаходиться всередині стіни у ванній або кухонній раковині або унітазі, обов’язково відкрийте дверцята шафи, щоб тепло досягло стіни.
  • Виріжте частину стіни або стелі, щоб отримати доступ до замерзлої частини труби, потім розморозьте трубу (див. наступний розділ).
  • Використовуйте інфрачервону лампу, щоб нагріти ділянку стіни, де, на вашу думку, труба замерзла. Інфрачервоні лампи випромінюють промені, не нагріваючи повітря, а спрямовують більше енергії на нагрівання стіни та замерзлої труби. І менша ймовірність того, що інфрачервона лампа перегріє матеріали стін.
Використовуйте інфрачервону лампу, щоб нагріти ділянку стіни

Розморожування відкритої замерзлої труби

Якщо замерзла труба оголена, наприклад, у недобудованому підвалі чи гаражі, у вас є кілька варіантів її розморожування. Який би засіб ви не використовували, починайте нагрівати трубу з боку крана у бік замороженої ділянки. Це дозволяє воді витікати в міру танення льоду. Для відтавання труби можна використовувати кілька нагрівальних пристроїв:

  • Фен: як правило, це найпростіший і найбезпечніший спосіб розморозити трубку. Якщо труба знаходиться близько до стіни, помістіть фольгу за трубою, щоб випромінювати тепло на задній бік труби.
  • Інфрачервона лампа: Ви можете використовувати інфрачервону лампу. Як і у випадку з феном, якщо труба знаходиться близько до стіни, використовуйте фольгу позаду труби.
  • Портативний обігрівач: невеликий потужний обігрівач відмінно підходить для обігріву труб під кухонним або туалетним столиком. Направте нагрівач на замерзлу ділянку труби. Обов’язково слідкуйте за обігрівачем, коли нагріваєте трубу.
  • Електрична теплова стрічка: Теплова стрічка є стрічкою, що містить електричні нагрівальні елементи. Оберніть трубу, яку хочете обігріти. Теплову стрічку також можна використовувати для запобігання замерзанню труб у критичних місцях. Ви можете залишити теплову стрічку на трубі та підключати її лише за необхідності.

Поради щодо запобігання замерзанню труб

Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб не допустити повторного виникнення проблеми замерзання труб:

У найхолодніший час залиште кран трохи відкритим. Вода, що постійно рухається, триматиме труби трохи вище точки замерзання і запобігатиме їх замерзанню. Ніхто не хоче витрачати воду марно, але це краще, ніж мати справу з трубами, що лопнули.

Відкрийте дверцята шафи, щоб нагріте повітря з кімнати потрапляло до труб усередині шафи. Цього часто буває достатньо, щоб запобігти замерзанню кухонних труб у найхолодніші ночі.

Оберніть проблемну трубу електричною тепловою стрічкою та вмикайте її в особливо холодну погоду.

Електрична теплова стрічка

Утепліть проблемні труби ізоляцією, особливо ті, які проходять через приміщення, що не опалюються. Ізоляція просто уповільнює передачу тепла і не запобігає замерзанню труби, якщо навколишнє повітря досить холодне.

Встановіть постійний обігрівач. Наприклад, підвал або гараж, що не опалюється, можна обладнати постійним обігрівачем, щоб підтримувати температуру вище нуля. Однак не використовуйте переносні обігрівачі, які не можна залишати без нагляду.

Зніміть садові шланги, прикріплені до зовнішніх водопровідних кранів. Якщо кран не морозостійкого типу, підготуйте труби до зими, відключивши воду всередині будинку та осушивши зовнішню частину труби та крана.

Автор  Олексій

Малюнок - створення запалу і генія, картина - створення праці, терпіння, довгого вивчення та закінчених знань у мистецтві.

Залиште відповідь

Exit mobile version