Меню
in

5 способів знайти металевий профіль у стіні

Вкрай рідко можна увійти в будинок і не побачити нічого на стінах, тому, звичайно, ми розвішуємо предмети у власному будинку, але перш ніж ви почнете свердлити гіпсокартон, важливо провести підготовчі роботи.

Звичайно, ви часто можете обійтися пластиковими дюбелями для гіпсокартону, якщо ви вішаєте легкі картини, але якщо ви хочете надійно повісити щось важке, наприклад, дзеркала, витвори мистецтва, настінні полиці або телевізор — вам безперечно потрібно знайти металевий профіль. Профіль – це частина каркаса у ваших стінах, і, закріпивши шуруп у цій стійці, ви забезпечите міцну частину, на яку кріпиться ваш предмет.

Розуміння будівництва каркасу

Перш ніж ми перейдемо до того, як знайти СD та UD профіль, корисно знати конструкцію стіни та місце встановлення профілю. Хоча всі будинки різні, є кілька речей, на які ви можете покластися. У сучасних будинках зі стінами з гіпсокартону найчастіше крок розміщення профілю – 60 см. Але профіль також може встановлюватися з кроків 30 см.

Крок розміщення профілю – 60 см

Пошук СD та UD профілю

Пристрій для пошуку профілю є портативним детектором, що використовується для виявлення стійок каркаса, розташованих за поверхнею стін, зазвичай гіпсокартоном. Хоча є безліч різних пристосувань, більшість з них можна розділити на дві основні категорії: магнітні детектори та електричні.

Детектор – найпростіший спосіб знайти профіль. Це найшвидший та найнадійніший метод.

Але якщо у вас немає детектора, не варто сумувати, нижче наведено деякі інші способи пошуку профілю, які ви можете спробувати.

1. Шукайте ямочки

Весь гіпсокартон кріпиться до металевого профілю за допомогою шурупів. Після нанесення шару шпаклівки, ґрунтовки та фарби ці отвори майже не видно. Секрет того, як знайти профіль для гіпсокартону, полягає в тому, щоб знайти ці отвори за допомогою ліхтарика.

  • Вимкніть світло у кімнаті.
  • Направте ліхтарик на стіну та щите маленькі ямочки, які вказують на шуруп для гіпсокартону.
  • Спробуйте подивитися під різними кутами, якщо у вас виникли проблеми з їх пошуком. Ямочки йдуть від стелі до підлоги по одній прямій.
  • Використовуйте олівець, щоб відзначити ямочку. Від цього місця ви можете відміряти 60 см ліворуч або праворуч від вашої позначки, що повинно привести вас до центру наступної стійки з гіпсокартону. 

Але якщо у вас працював гарний маляр, то ймовірність виявлення ямочок дуже низька.

Ямочки на стіні

2. Використовуйте віконний отвір

Вікна зазвичай мають каркас із профілю з кожного боку. Цей метод набагато менш надійний, ніж вище. Тим не менш, якщо все інше не допомогло, визначення краю вашого вікна та вимірювання 60 см від нього (у разі, якщо каркас стіни збирався від вікна) може допомогти визначити розміщення металевого профілю під гіпсокартоном.

3. Використовуйте програму Stud Finder

Слава смартфонам! Якщо він у вас є, ви, ймовірно, зможете знайти програму прямо у своєму телефоні, який можна використовувати для пошуку металевого профілю. Більшість програм покладаються на вбудований магнітометр вашого смартфона для точного визначення металевих предметів усередині стіни. Однак будьте обережні – хоча це може допомогти вам знайти профіль, воно також може призвести до помилкового спрацьовування, оскільки програма може виявляти також труби або електричні дроти.

Детектор для пошуку металевого профілю

4. Використовуйте сильний магніт

Ви можете використовувати сильний магніт, щоб знайти металевий профіль без використання детекторів або програм. Можливо, у вас удома є один сильний магніт. Щоб знайти профіль за допомогою магніту, просто проведіть магнітом по стіні, доки не відчуєте, що він прилипає до однієї з металевих стояків.

5. Просвердліть отвір

Не має значення, який метод ви використовуєте, ви все одно повинні підтвердити свої висновки, перш ніж приступити до розвішування предметів на стіні. Для цього просвердліть отвір у стіні. Якщо ви відчуєте опір, ви зрозумієте, що потрапили у металевий профіль.

Що робити, якщо ви помилилися

Іноді, після всього цього, ви все ще можете схибити і тепер у вас залишається дірка в стіні. Не засмучуйтеся, якщо ваш шуруп не потрапив у ціль. Найчастіше предмет, який ви вішаєте, може бути досить великим, щоб закрити додатковий отвір. Якщо вам потрібно відремонтувати отвір, просто витягніть шуруп, заповніть отвір шпаклівкою і підфарбуйте після того, як шпаклівка висохне.

Заповніть отвір шпаклівкою і підфарбуйте після того, як шпаклівка висохне

Перш ніж повторити спробу, запам’ятайте де ви зробили помилку.

Яку б стратегію ви не використовували, будьте обережні під час свердління отворів у стінах. Внутрішні стіни містять електропроводку, водопровідні труби та газові труби, які можуть призвести до травм або пошкодження вашого будинку, якщо ви потрапите по них свердлом. Перед тим, як взяти в руки дриль, ви повинні бути достатньо впевнені в розташування профілю.

Часті питання (FAQ)

На якій відстані один від одного розташований металевий профіль у стіні?

Крок профілю між центральними точками найчастіше становить 60 см. Проте інтервал не завжди точний. Шпильки можуть згинатися і скручуватися на 1 дюйм у будь-якому напрямку у міру того, як осідає будинок.

Де не можна свердлити стіни?

Уникайте свердління поруч із розетками або електричними розподільчими коробками. Провід у стіні часто з’єднуються вертикально та горизонтально за розетками та коробками. Тому існує велика ймовірність попадання свердла у дроти, що призведе до ураження електричним струмом.

Що буде, якщо зачепити провід шурупом?

Удар по дроту або трубі може призвести до серйозних травм та пошкодити будинок. Крім того, що вас вдарить струмом, може початися пожежа або ваш будинок буде затоплено.

Чи можу я використовувати свій телефон як детектор?

Існують програми для пошуку металевого профілю як для користувачів iOS, так і для Android. Додаток використовує компас пристрою (датчик магнітометра) для точного визначення металевих стійок і шурупів.

Автор  Олексій

Малюнок - створення запалу і генія, картина - створення праці, терпіння, довгого вивчення та закінчених знань у мистецтві.

Залиште відповідь

Exit mobile version