Меню
in , ,

12 секретів шліфування, які зроблять дерев’яні вироби бездоганними

12 секретів шліфування, які зроблять дерев'яні вироби бездоганними

Шліфування – це перший крок підготовки деревини до фарбування або нанесення фінішного покриття. Ці секрети допоможуть вам відшліфувати свої проекти на професійному рівні.

Відмінний зовнішній вигляд починається зі шліфування. Деревина, яка не відшліфована належним чином, може містити на поверхні готового проекту подряпини або дефекти.

Перш ніж ми почнемо шліфувати, варто належним чином захистити себе. Тирса, що утворюється під час шліфування, або, точніше, дрібна стружка, яку ми не бачимо, може бути надзвичайно небезпечною для наших легень. Тому не забувайте про респіратор і захист очей під час шліфування.

Як правильно шліфувати деталі з деревини?

Яка зернистість наждачного паперу буває

Коли ми подивимося на пачки з наждачним папером, ми побачимо такі числа, як Р80, Р100, Р150 і Р220. Що значать ці числа?

Цікаво: Зернистість наждачного паперу: що варто знати перед покупкою.

Наждачний папір оцінюється за його крупністю. Іншими словами, наскільки агресивно або швидко він видаляє матеріал. Крупнозернистий наждачний папір швидко видаляє велику кількість матеріалу, але залишає шорстку поверхню. Наждачний папір із середньою зернистістю видаляє менше матеріалу і повільніше, роблячи поверхню більш гладкою.

Зернистість наждачного паперу

Ми побачимо такі числа, як Р80, Р100, Р150 і Р220. Що менше число, то швидше видаляється більше матеріалу, а поверхня залишається більш грубою. Що вище число, то менше матеріалу видаляється повільніше і поверхня стає більш гладкою.

Іншими словами, наждачний папір зернистістю Р60 швидко видалить велику кількість деревини, але залишить грубу поверхню. Наждачний папір Р150 видалятиме менші кількості деревини повільніше, а поверхня буде більш гладкою.

З чого почати шліфування

Ми починаємо з більш агресивного наждачного паперу і поступово переходимо до менш агресивної зернистості наждачного паперу.

Наприклад, я почну шліфувати наждачним папером із зернистістю Р80, якщо на дереві, з яким я працюю, є зазубрини або в проєкті є погано підігнані стики.

Цікаво: 5 Важливих етапів при фарбуванні меблів.

Якщо в моєму проекті немає глибоких бороздок або погано підігнаних швів, я почну шліфувати наждачним папером зернистістю Р100. Потім перейду на наждачний папір із зернистістю Р120, коли деталь буде повністю відшліфована наждачним папером із зернистістю Р100. 

Поступовий перехід

Важливо, щоб ми поступово переходили від більш агресивного наждачного паперу до менш агресивного. Наждачний папір із зернистістю Р80 підготовлює деревину до наждачного паперу із зернистістю Р100. Наждачний папір із зернистістю Р100 підготовлює деревину до наждачного паперу із зернистістю Р120 і так далі.

Кожен крок шліфування згладжує і готує деревину до наступного етапу. Не переходьте відразу з Р80 паперу до наждачного паперу Р150. Ми повинні дозволити кожному наждачному паперу робити свою роботу, щоб забезпечити еталонну поверхню.

Шліфування вздовж волокон

Остаточне шліфування краще проводити вздовж волокон. Поперечне шліфування робиться тільки в тому разі, якщо необхідно усунути якийсь явний дефект, що виник після фугування, рейсмусування, або ще з якихось причин.

Цікаво: Як видалити фарбу з деревини.

Використовуйте світло під час шліфування деревини

Коли закінчуємо шліфувати, наносимо фінішне покриття, після чого виявляється, що поверхня вкрита подряпинами.

Ми можемо легко запобігти появі подряпин під час шліфування за допомогою світла. Але не просто світла. Денне світло або освітлення майстерні, встановлене над нашим проектом, не врятує ситуацію.

Використовуйте світло під час шліфування деревини

Нам знадобиться переносна лампа. Ми можемо розташувати допоміжний світильник так, щоб він стріляв по поверхні дерева. Світло, що падає на поверхню під гострим кутом, зловить будь-які подряпини або дефекти, щоб ми могли виправити їх під час шліфування дерева.

Не вийде побачити всю картину, якщо не використовувати світло під час шліфування.

Не грайте в погоню, шліфуючи деревину

Ще один урок, який я засвоїв за ці роки – це шліфувати деталі на неслизькій поверхні. У нашому випадку це гумовий килимок на верстаку, що зводить до мінімуму “гру в погоню”.

Не грайте в погоню, шліфуючи деревину

Звичайно, деталі все ще трохи рухаються, але це не зрівняється з роботою без килимка. Килимок також захищає наші заготовки від клею і сміття на робочому столі.

Очищення деталі

Коли ми шліфуємо, залишаються невеликі шматочки наждачного паперу. Ці частинки можуть подряпати поверхню нашого проекту в міру того, як ми поступово переходимо від більш агресивного наждачного паперу до менш агресивного.

Щоб вони не подряпали наш проект, ми повинні використовувати пилосос або щітку для видалення будь-яких залишків, перш ніж переходити до наступної зернистості.

Обробіть кути

Коли ми дивимося на куплені в магазині меблі, ми помічаємо, що кути злегка оброблені. Це допомагає виробу виглядати закінченим, а також допомагає запобігти вм’ятинам і відколам по краях.

Обробіть кути

Ми можемо отримати такий самий вигляд для наших проєктів. Усе, що потрібно – це 2-3 проходи шліфувальним блоком, щоб наша деталь мала закінчений вигляд. Ми також можемо продовжити шліфування, щоб надати краям більш округлого вигляду, що добре підходить для виробів у сільському стилі.

Очищення наждачного паперу

Під час роботи наждачний папір забивається тирсою. Зробіть наждачний папір майже новим за допомогою скромних старих кросівок або ластик. Запустіть шліфувальну машинку, потім повільно притисніть гумову підошву старого кросівка або ластик до наждачного паперу – ви відразу помітите різницю!

Очищення наждачного паперу

Олівець – головний помічник

Не можете згадати, де ви шліфували, а де ні? Намалюйте легкі лінії по поверхні, а потім відшліфуйте деревину, поки лінії не зникнуть. Ви будете шліфувати всю поверхню, не пропускаючи жодної зони. Що дрібніша зернистість, то світлішими мають бути олівцеві лінії. Щоб відшліфувати темні лінії дрібною зернистістю, знадобиться вічність.

Олівець – головний помічник

Маркування на шліфувальних дисках

Шліфувальні диски на липучці відмінно підходять для шліфувальних робіт і ви можете використовувати їх кілька разів, перш ніж вони зношуються. Але практично неможливо прочитати мітки на дисках після того, як ви їх одного разу використовували, тому що маркування стирається. Щоразу, коли ви відкриваєте нову пачку дисків, напишіть перманентним маркером цифру із зернистістю на зворотному боці.

Як складати аркуш наждачного паперу

Яка найкраща шліфмашина? Чверть наждачного паперу і ваша рука. Щоб не втрачати розірвані шматочки наждачного паперу, просто використовуйте цей метод складання.

Як складати аркуш наждачного паперу

Автор  Олексій

Малюнок - створення запалу і генія, картина - створення праці, терпіння, довгого вивчення та закінчених знань у мистецтві.

Залиште відповідь

Exit mobile version