Меню
in ,

Безперебійне життя – як вибрати ідеальний генератор для дому

Безперебійне життя - як вибрати ідеальний генератор для дому

В умовах сьогодення інвестування в генератор – це чудовий спосіб заспокоїтися в районі, якому загрожують відключення електроенергії. Коли у вашому домі відбувається незаплановане відключення електроенергії, ви можете зіткнутися з довгим списком незручностей і витрат, включаючи зіпсовану їжу, замерзлі труби, затоплені підвали та запліснявілі стіни. І коли це триває кілька днів — біль тільки посилюється. 

Може бути цікаво: 7 безпечних способів освітлення будинку під час відключення електроенергії

Тенденції свідчать про те, що найближчі місяці українці можуть пережити більше відключень ніж минулого року. 

Генератор є першою лінією захисту від цих проблем, але вибрати його може бути складно. Моделі варіюються від невеликих, ціна яких починається приблизно від 300 доларів і здатна живити один прилад, до резервних моделей, які можуть коштувати кілька тисяч доларів та забезпечують енергією весь будинок.

Як визначити, який тип або розмір генератора підходить для ваших потреб? Продовжуйте читати.

Як визначити, який тип або розмір генератора підходить для ваших потреб?

Фактори, які слід враховувати

Основним фактором, який слід враховувати при покупці генератора, є потужність агрегату, а також потреби будинку в електроенергії. Подумайте про те, як часто вимикається електроенергія та яка потужність необхідна для роботи різних систем, приладів та інших пристроїв, щоб відповісти на запитання: генератор якого розміру мені потрібен

Потужність генератора

Щоб зрозуміти як вибрати генератор, який зможе задовольнити домашні потреби, корисно мати базове уявлення про початкову та робочу потужності. 

  • Початкова потужність – це, по суті, кількість електроенергії, яка потрібна для запуску електричного пристрою. Зазвичай це приблизно в два рази перевищує робочу потужність.
  • Робоча потужність — це базова потужність, необхідна для забезпечення роботи пристрою.

Потреба будинку в потужності залежить від кількості та типу електричних пристроїв, які ви хочете використовувати. Наприклад, якщо ви хочете, щоб кондиціонер, холодильник і мікрохвильова піч працювали під час відключення електроенергії, вимоги до потужності складатимуть приблизно від 2400 до 3500 ват, залежно від конкретних марок і моделей. 

Додайте потужність кожного елемента, щоб знайти загальну потужність, необхідну для будинку. 

Що може живити генератор

Нижче представлено інфографіку, де розглянуто основні типи генераторів.

Невеликий інверторний генератор 1200 Вт

Такий генератор зможе живити: холодильник (300 Вт), ноутбук (90 Вт), 5-10 ламп (200 Вт), зарядний пристрій для смартфона (4 шт – 100 Вт), телевізор (100-150 Вт)

Невеликий інверторний генератор 1200 Вт

Бензиновий генератор 3500 Вт

Такий генератор зможе живити: холодильник (300 Вт), ноутбук (90 Вт), 5-10 ламп (200 Вт), зарядний пристрій для смартфона (4 шт – 100 Вт), телевізор (100-150 Вт), кондиціонер (1200 Вт) або один з цих приладів: тостер (1200 Вт), фен (1200 Вт), пральна машина (1200 Вт), обігрівач (1500 Вт), електрочайник (1000 Вт).

Бензиновий генератор 3500 Вт

Інверторний генератор 7500 Вт

Такий генератор зможе живити: холодильник (300 Вт), ноутбук (90 Вт), 5-10 ламп (200 Вт), зарядний пристрій для смартфона (4 шт – 100 Вт), телевізор (100-150 Вт), кондиціонер (1200 Вт) або один з цих приладів: тостер (1200 Вт), фен (1200 Вт), пральна машина (1200 Вт), обігрівач (1500 Вт), електрочайник (1000 Вт).

Інвертрний генератор 7500 Вт

Паливо та час роботи

Портативні та інверторні генератори зазвичай працюють на бензині. Обидва типи, як правило, можуть використовуватися лише від 6 до 16 годин або доки не настане час дозаправки.

Перероблені генератори, в які інтегровані домашні джерела палива, такі як природний газ або рідкий пропан, вам ніколи не доведеться турбуватися про те, що паливо закінчиться. Це гарантує, що генератор може працювати протягом тривалого періоду часу для забезпечення спокою протягом усієї тривалості відключення.

Шум

Домашній генератор зазвичай виробляє приблизно від 60 до 100 децибел (дБ) під час роботи. Хоча 60 дБ – це приблизно рівень звуку звичайної розмови, 80 дБ – це голосніше, ніж пральна чи посудомийна машина; сусіди або інші люди, які проживають у вашому домі, можуть скаржитися на генератор із рівнем шуму в цьому діапазоні. Рекомендується викорістовувати спеціальні безшумні бокси.

Безпека насамперед

З будь-яким генератором надзвичайно важливо дотримуватись наших давніх порад завжди вмикати генератор на відстані щонайменше 6 метрів від вашого дому, щоб вихлоп був спрямований від нього, а також від будь-яких вікон, дверей, блоків змінного струму чи інших конструкцій.

Автор  Олексій

Малюнок - створення запалу і генія, картина - створення праці, терпіння, довгого вивчення та закінчених знань у мистецтві.

Залиште відповідь

Exit mobile version