in , , , , , ,

7 безпечних способів освітлення будинку під час відключення електроенергії

7 безпечних способів освітлення будинку під час відключення електроенергії

Більшість із нас відчуває або принаймні розуміє цей споконвічний страх темряви. Це походить із минулого, коли більші й мерзенніші тварини бродили нічним пейзажем, і світло яскравого вогню було єдиним справжнім захистом наших предків від них. Навіть сьогодні є багато людей, які бояться темряви. Хоча шаблезубі тигри більше не становлять загрози, чого не можна сказати про орків. Тож немає необхідності сидіти в темряві під час відключення електроенергії. Існує багато безаечних способів викликати світло.

Світильник на сонячній батареї

Це просте рішення для імпровізованого освітлення, якщо у вас є зовнішні світильники на сонячній батареї. Занесіть їх всередину вночі та наклейте невеликий шматочок темної стрічки на датчик, щоб вони залишалися включеними. Залежно від виробника та моделі світильників вони можуть працювати кілька годин або майже всю ніч.

Вони, очевидно, не замінять ліхтарик, але вони все одно надзвичайно корисні як резервне джерело світла.

Світильник на сонячній батареї

Масляна лампа з консервної банки

Масляні лампи існують тисячі років, але вони не застаріли. Поєднавши гніт з бабовни та деяку кількість доступної олії в термостійкій ємності, ви можете перетворити багато різних типів олії на джерело палива для освітлення. Вам просто знадобиться вогнестійкий або жароміцний контейнер, гніт з бабовни та мідний дріт.

Як зробити масляну лампу з консервної банки

  • Вимийте консервну банку водою з милом і висушіть її.
  • Використовуйте круглогубці, щоб зігнути один кінець мідного дроту в котушку, щоб можна було вставити гніт. Інший кінець дроту зігніть у велику спіраль.
  • Налийте в банку олію до котушки дроту або трохи вище. Зачекайте кілька хвилин, поки гніт не вбере масло.
  • Тоді запаліть масляну лампу і насолоджуйтеся прекрасним сяйвом!
Масляна лампа з консервної банки

Використовуйте дзеркала

Підсилюйте світло, що випромінює свічка або ліхтар, використовуючи дзеркала для розсіювання променів. Якщо ви правильно розташуєте дзеркало, воно може допомогти заповнити світлом темні куточки кімнати.

Пляшка з ліхтариком

За допомогою напівпрозорої пляшки або контейнера, наповненого водою, і звичайного налобного ліхтаря ми можемо створити джерело розсіяного світла. Світло може бути не таким яскравим, але це джерело імпровізованого освітлення не є пожежонебезпечним. Однією з найкращих сторін цього джерела світла є те, що поєднання цих двох елементів нічого не пошкоджує. Просто закріпіть налобний ліхтар навколо контейнера для води і відрегулюйте ремінь, щоб ліхтар надійно зафіксувався.

Пляшка з ліхтариком

Відновіть свічки

Греки, римляни та єгиптяни почали виготовляти свічки понад 2000 років тому, переважно з тваринного жиру. Оскільки безпечний їстівний жир, ймовірно, використовувався для харчових продуктів. Також легко уявити, як неприємно пахло, коли горіли свічки. Сьогодні свічки в основному виготовляються з парафінового воску на основі нафти, який легко масово виробляти та змішувати з іншими інгредієнтами, як-от ароматизаторами та барвниками.

Якщо ґніт свічки згорів до того, як весь віск витрачено, або якщо з будь-якої причини у вас залишилося більше воску, ви можете спробувати відновити свої свічки. Ви також можете зробити нові. Коли гніт закінчиться, додайте новий, нагрівши кінчик цвяха запальничкою або подібним джерелом тепла. Просуньте його в самий верх свічки, щоб створити отвір. Дайте трохи охолонути і вийміть цвях. Вставте в цей канал новий ґніт (наприклад, бавовняний шпагат або тонкий джутовий шнур), і свічка буде відновлена.

Генератор

Якщо ви плануєте інвестувати в більш довгостроковий і надійний спосіб забезпечення освітлення під час відключення електроенергії, то генератор або інвертор можуть бути відмінними варіантами. Генератори працюють на бензині або дизелі (але їх можна переробити на викорістання природного газу) і забезпечують живлення не тільки освітлення, але і інших електричних пристроїв. 

Якщо у вас є відповідні навички та інструменти, то ви можете зробити генератор самостійно. Він буде значно дешевше серійних моделей, а по якості нічим не гірше.

У мережі багато варіантів саморобних генераторів, з яких можна вибрати саме той, який ви зможете зробити у своїх умовах.

Автомобільний інвертор

Або скористайтесь інвертором, який можно підключити до прікурювача в автомобілі або напряму до аккумулятора. Інвертори перетворюють постійний струм з акумулятора у змінний струм 220 вольт.

Автомобільний інвертор

Інший важливий аспект освітлення під час відключення електроенергії – це завжди мати під рукою запас батарейок та повербанків. Переконайтесь, що ваш запас може забеспечити живлення приладів на довгий час.

Що думаєте?

61 Балів
Upvote Downvote

Автор  Олексій

Малюнок - створення запалу і генія, картина - створення праці, терпіння, довгого вивчення та закінчених знань у мистецтві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 кращих прикладів приховати непривабливі радіатори

15 кращих прикладів приховати непривабливі радіатори

Безперебійне життя – як вибрати ідеальний генератор для дому