in , ,

30 гарячих ідей вікорастання дров’яних печей в інтер’єрі

30 гарячих ідей вікорастання дров'яних печей в інтер'єрі
30 гарячих ідей вікорастання дров'яних печей в інтер'єрі

Будь-який власник приватного будинку мріє про камін, у якого можна відпочити зимовим вечором із гарячою чашкою чаю або улюбленою книгою. Ще актуальніший він стає зараз, в умовах холоду та частих видключень світла.

Але не кожен може дозволити собі встановлення масивного каміну з цегли, адже це серйозне навантаження на фундамент та чималі витрати, та й у кращому варіанті він має бути закладений у проект ще перед будівництвом будинку.

Цікаво: 7 безпечних способів освітлення будинку під час відключення електроенергії.

Вихід із цієї ситуації досить простий – дров‘яні печі “буржуйки”. Вони не займають багато місця, а їх установка дуже проста, що робить їх ефективним опалювальним приладом та не менш привабливим предметом інтер’єру.

На що звернути увагу при виборі дров’яної печі?

Розуміння типів дров’яних печей, матеріалів, що використовуються для їх виготовлення, та їх теплопродуктивності життєво важливе при покупці одного з цих приладів. Попереду докладніше про ці та інші важливі атрибути кращих дров’яних печей.

Типи дров’яних печей

Дров’яні печі бувають двох типів: каталітичні та некаталітичні. Каталітичні дров’яні печі відрізняються від некаталітичних тим, що вони виробляють менше вихлопних газів та горять ефективніше. Крім спалювання дров, каталітичні дров’яні печі також мають камеру згоряння, яка спалює дим та побічні продукти. Така конструкція дозволяє печі горіти довше, заощаджуючи паливо. Показники ефективності каталітичних дров’яних печей коливаються від 63 до 84 відсотків, що робить їх ідеальними варіантами для використання як основне джерело тепла.

Каталітична дров’яна піч

Некаталітичні печі дешевші, але не такі ефективні. Вони краще підходять для використання як додатковий обігрівач.

Некаталітична дров’яна піч

Матеріал каміна

Більшість дров’яних печей виготовляються з одного з трьох матеріалів: чавуну, товстолистової сталі або мильного каменю. Чавун, що найчастіше використовується, швидко нагрівається і довше зберігає тепло, ніж інші матеріали. Однак він легше тріскається і коштує дорожче за інші матеріали.

Цікаво: 15 кращих прикладів приховати непривабливі радіатори.

Листова сталь, також поширений матеріал, що використовується в дров’яних печах, міцний і добре зберігає тепло, хоч і не так добре, як чавун. Мильний камінь – це високоякісний матеріал для дров’яних печей. Він зберігає тепло краще, ніж чавун, горить чистіше, ніж інші матеріали, і може горіти протягом 24 годин з одного завантаження. Більшість дров’яних печей складаються або з мильного каменю, або з листової сталі з чавунними дверцятами.

Теплова потужність

Теплопродуктивність дров’яної печі визначає, який простір дров’яна піч може зігріти, коли вона працює з повним завантаженням дров. Площа обігріву для більшості печей коливається від 10 квадратних метрів для невеликої печі до 200 квадратних метрів (або більше) для великої моделі.

Майте на увазі, що на відміну від центрального опалення будинку, яке розподіляє тепло по трубах, дров’яна піч випромінює тепло від вогню, тому тепло розподіляється нерівномірно. Що далі хтось знаходиться від дров’яної печі, то нижче буде температура.

Час горіння дров’яної печі

Час горіння дров’яної печі – це час, протягом якого триває горіння одного завантаження дров, перш ніж піч вимагатиме перезавантаження. Час горіння кожної печі визначається кількістю дров, яку вона може вмістити, а також тепловою потужністю печі, яку можна регулювати за допомогою заслінки печі. Тип деревини також впливає на час горіння. Тверді породи горять ефективніше, ніж хвойні породи, менш щільні і, отже, згоряють швидше і за нижчих температурах.

Безпека

Дров’яні печі створюють чадний газ, який може бути смертельним, якщо його не вивести назовні належним чином. Межа викидів для дров’яних печей становить від 2 до 2,5 г на годину, залежно від типу деревини. Каталітичні печі виробляють набагато менше близько 0,5 г на годину. 

Основа під каміном повинна бути витривалою та вогнестійкою: бетонна плита, натуральний камінь або метал

Навіть такі вінтажні каміни здатні не тільки віддавати тепло, а й тішити погляд

Подивіться інші приклади, які вас надихнуть

Але ніколи не забувайте про правила безпеки під час використання каміна!

Часто задавані питання

Для тих, хто все ще ставить питання, куди поставити свою нову дров’яну піч або які дрова в ній топити, читайте відповіді на ці та інші поширені питання.

Де я маю розмістити свою дров’яну піч? Найкраще місце для дров’яної печі – якомога ближче до центру приміщення, яке необхідно нагріти. Це дозволяє печі випромінювати тепло на всі боки.

Які дрова найкраще підходять для дров’яної печі? Листяні породи, у тому числі дуб, клен. Ясен та береза, найкраще горять. Вони горітимуть довше і гарячіше, ніж хвойні породи, такі як сосна, а також містять найменшу кількість смоли та соку всередині.

Як довго слугує дров’яна піч? Середня дров’яна піч повинна служити від 10 до 20 років, залежно від використання та догляду.

Чи можна залишати дров’яну піч із дровами, що горять, на ніч? Безпечно залишати дров’яний камін на ніч, якщо дотримуватися деяких запобіжних заходів. Перед сном дайте дровам погоріти кілька годин. Перед тим, як лягти спати, підсипте в полені золу, щоб приглушити полум’я і сповільнити процес горіння. Потім закрийте вентиляційні отвори печі, щоб зменшити розмір вогню, гарантуючи, що він буде безпечним навіть при горінні протягом ночі.

Чи можу я отруїтися чадним газом із дров’яної печі? Так. Якщо домашня дров’яна піч не вентилюється належним чином зовні будинку, вихлопні гази можуть збиратися всередині будинку, що призводить до отруєння чадним газом. Якщо дров’яна піч встановлена правильно і має гарну вентиляцію зовні вдома, її можна безпечно використовувати.

Що думаєте?

113 Балів
Upvote Downvote

Автор  Олексій

Малюнок - створення запалу і генія, картина - створення праці, терпіння, довгого вивчення та закінчених знань у мистецтві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 Видів цвяхів, про які варто знати кожному домовласнику

Поради щодо розморожування водопровідних труб та запобігання їх замерзанню