Гвинт із зірваними наглухо шліцями – це той, у якого грані на головці повністю сточені. У шуруповерта чи ручної викрутки не залишилося нічого, за що можна було б ухопитися.
На щастя, є безліч способів видалення цього гвинта з зірваними шліцами. У всіх цих методах використовуються інструменти або матеріали, які у вас, можливо, вже є під рукою – свердла, плоскогубці, сталева вата і абразивний порошок або гумова стрічка.
1. Скористайтеся плоскою викруткою
Якщо ви намагаєтеся викрутити зірваний гвинт з хрестоподібною головкою, перейдіть на ручну плоску викрутку. Сильно натиснувши, часто можна встромитися в головку гвинта, повернувши викрутку під кутом.
2. Використовуйте біту більшого розміру
Замініть біту у дрилі на іншу, призначену для гвинта з більшою головкою. Більша біта може розподіляти тиск здебільшого головки гвинта, допомагаючи вивернути його.
3. Викрутіть гвинт плоскогубцями
Якщо ви можете схопити головку гвинта плоскогубцями, це найнадійніший метод видалення гвинта з зірваними шліцями. При використанні цього методу особливо корисні стопорні кліщі. Навіть якщо ви насилу можете вхопитися за зовнішній обід головки гвинта, цього достатньо, щоб почати викручувати гвинт.
Якщо ви працюєте з деревом і у вас виникають проблеми із захопленням головки гвинта, спробуйте виконати пару поглиблень поряд з нею.
4. Постукайте по викрутці молотком
Прикладіть викрутку до зірваного гвинта. Потім злегка постукайте молотком по ручці викрутки. У багатьох випадках цього достатньо, щоб викрутку вставити трохи глибше в головку гвинта.
5. Скористайтеся ручною викруткою
Якщо ви намагалися видалити гвинт за допомогою шуруповерта, часто для вилучення гвинта достатньо використовувати ручну викрутку. Ручна викрутка дає вам більше контролю над моментом, що крутить, ніж шурупер, який іноді може погіршити ситуацію.
6. Використовуйте сталеву вату
Погане зчеплення з гвинтом завжди є проблемою. Ваша викрутка продовжує обертатися на зірваній головці гвинта. Один із способів забезпечити зчеплення з поверхнею – вставити сталеву вату між головкою гвинта та викруткою.
7. Виріжте проріз для викрутки з плоским шліцем
Використовуйте болгарку, щоб прорізати паз на гвинті, щоб створити канавку для плоскої викрутки. Вам має бути цікаво – 11 видів цвяхів, про які варто знати кожному домовласнику.
8. Використовуйте абразивний порошок
Як і у випадку зі сталевою ватою, чим більше зчеплення між головкою гвинта та викруткою, тим краще. Ви можете посипати поверхню шурупа невеликою кількістю абразивного порошку чи дрібного піску, що чистить, потім прикласти до шурупа викрутку і спробувати вивернути його. У багатьох випадках порошку або піску достатньо, щоб біта не зісковзнула з гвинта.
9. Просвердліть гвинт
Виберіть свердло, діаметр якого трохи менше ніж головка гвинта. Помістіть його в центр головки гвинта і повільно просвердліть, щоб утворився отвір завглибшки від 1 до 3 мм. Вийміть свердло з шуруповерта та встановіть бітку. Часто отвір допомагає викрутці досить глибоко поринути у гвинт, що покращить зчеплення між біткою та гвинтом. Вам має бути цікаво – типи свердел та правила їх використання.
10. Використайте резинки
Широкі резинки добре підходять для забезпечення достатнього зчеплення викрутки із злизаним гвинтом. Обріжте гумову стрічку ножицями та покладіть на головку гвинта. Надягніть викрутку на гумову стрічку і сильно натисніть, повертаючи гвинт проти годинникової стрілки.