in ,

11 Видів цвяхів, про які варто знати кожному домовласнику

Важко знайти домашнього майстра, який би не використовував цвяхи у своїх проектах. Ще складніше знайти людину, яка розбиралася б у всіх видах цвяхів та їх застосуванні. Сьогодні я хочу однією ногою занурити вас у «чарівний світ» цвяхів і розповісти про 11 з найпоширеніших типів цвяхів і де їх використовувати.

Які бувають цвяхи?

Цвяхи можуть відрізнятися за розміром, формою, матеріалом і призначенням, тому вибір підходящого типу цвяхів залежить від конкретного завдання. Ми розглянемо основни види:

Столярні (звичайні) цвяхи

Як випливає із назви, це повсякденні цвяхи. Вони зазвичай використовуються для грубих будівельних робіт і можуть бути забиті в тверді матеріали.

Цікаво: Типи свердел та правила їх використання

Якщо міцність дерев’яної конструкції критична, то, щоб уникнути розтріскування, використовуйте тонкі цвяхи.

Столярні (звичайні) цвяхи

Фінішні цвяхи

Використовуються для оздоблювальних робіт. Бочкоподібні капелюшки таких цвяхів малі, їх можна втопити у поверхню деревини. Такі цвяхи корисні для кріплення декоративних елементів невеликої ваги, ремонту дрібних дерев’яних деталей та інших випадків, коли вам потрібно приховати капелюшок цвяха.

Для кріплення дверної та віконної лиштви, плінтусів та вагонки використовуються фінішні цвяхи більшого розміру, які мають збільшену утримуючу здатність.

Фінішні цвяхи

Декоративні цвяхи

Виготовляються з різними фігурними капелюшками. Їх можна задіяти при створенні скриньок, декоративних елементів, також широко використовуються для оббивки виробів зі шкіри. Декоративні цвяхи можуть мати трикутну, круглу, фігурну чи квадратну форму.

Декоративні цвяхи

Тольові цвяхи

Використовується для кріплення м’яких покрівельних матеріалів. Такі цвяхи мають непропорційно великі круглі капелюшки, які захищають матеріал, не даючи йому деформуватися і важчий стрижень. Вони добре гальванізовані, щоб запобігти появі корозії.

Тольові цвяхи

Шиферні цвяхи

Шиферні цвяхи виробляються шляхом комбінації будівельного цвяха та спеціального капелюшка, виготовленого з тонколистового оцинкованого металу. Основне застосування – кріплення шиферу та схожих із ним матеріалів за своїми фізичними властивостями.

Шиферні цвяхи

Дюбель-цвяхи

Цей вид цвяха має металевий стрижень з гладкою поверхнею без різьблення. Саме кріплення виконане з металу і розширюється в отворі стіни під час забивання за допомогою спеціалізованого інструменту. Кріплення з використанням металевого дюбель-цвяха досить складно демонтувати, тому вони передбачають тривалий термін використання.

Такі цвяхи застосовуються при встановленні підвісних стель та всіляких металевих каркасів.

Дюбель-цвяхи

Ковані цвяхи

Використовуються для кріплення дерев’яного підлоги. Ці цвяхи великі, міцні, але знайти їх зараз не так просто.

Ковані цвяхи

Будівельні скоби

Будівельні скоби використовуються для з’єднання між собою дерев’яних конструкцій, розташованих в одній площині, а також для посилення існуючих з’єднань. Часто застосовується у дерев’яному будівництві.

Будівельні скоби

Рифлені цвяхи

Цвяхи мають на металевому стрижні спеціальні поперечні насічки, рівномірно нанесені по всій поверхні. Рифлений цвях створений для підвищення міцності з’єднання за рахунок насічок, що не дають метизу можливості зворотного ходу. Призначені для надійного високоміцного з’єднання при монтажі дерев’яних конструкцій, таких як фанера, OSB та інші.

Рифлені цвяхи

Гвинтові цвяхи

Має вигнутий, ніби скручений по довжині стрижень із гранями. Використовується для з’єднання дерев’яних поверхонь, що мають підвищений рівень навантажень на відрив та вигин. Цей тип цвяхів використовується також при будівництві конструкцій з підвищеним рівнем вологості, наприклад, причалів, а також у каркасному домобудуванні та при зовнішній обробці будівель деревом.

Гвинтові цвяхи

Цвяхи з подвійним капелюшком

Цвях з подвійною головкою є різновидом звичайного цвяха. Застосовується для створення тимчасових конструкцій, таких як розбірні теплиці, ліси, сходи-часи. Цікава конструкція цвяха, нижній капелюшок якого утримує на місці матеріал. Згодом цвях легко витягнути, не ламаючи конструкцію.

Цвяхи з подвійним капелюшком

Заключення

При використанні молотка слід дотримуватися важливих правил безпеки. Перш за все, завжди носіть захисні окуляри та спецодяг для захисту очей та тіла від можливих пошкоджень. Переконайтеся, що молоток і його ручка в надійному стані. Використовуйте відповідний тип молотка для конкретної роботи та додержуйтесь правильної техніки удару.

Завжди рухайтеся з обережністю, уникайте махання молотком неналежним чином та забезпечте стабільність робочого місця. Будьте особливо уважні зі складними або токсичними матеріалами та зберігайте молоток в безпечному місці, недоступному для дітей та незапрошених осіб. Використання молотка відповідно до цих правил допомагає зберегти безпеку під час роботи.

Що думаєте?

114 Балів
Upvote Downvote

Автор  Олексій

Малюнок - створення запалу і генія, картина - створення праці, терпіння, довгого вивчення та закінчених знань у мистецтві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зернистість наждачного паперу: що варто знати перед покупкою

30 гарячих ідей вікорастання дров'яних печей в інтер'єрі

30 гарячих ідей вікорастання дров’яних печей в інтер’єрі